Charakteristika

Charakteristika budovy MŠ

Mateřské škola Treperka je v současné době době přestěhována do zděné dvoupatrové budovy na Komenského náměstí č.p. 146. Na původní adrese Pod Vartou 609 probíhá výstavba nové školky.

Naše školka má dvě heterogenní třídy. V každé je 25 dětí a dvě třídní učitelky. Třída Sedmikrásek má navíc školního asistenta. K personálu MŠ patří také vedoucí stravování, uklízečka a údržbář.

V přízemní se nachází jídelna, přípravna jídla, šatny dětí a toalety. Také je zde dílna, prádelna a úklidové místnost. V prvním patře jsou dvě třídy, Sluníčka a Sedmikrásky. Každá má své sociální zařízení, piáno, pomůcky a hračky. V tomto patře je i sborovna a sociálních zařízení a zázemí pro učitelky. Ve druhém patře se nachází ředitelna, kancelář vedoucí stravování, skladové prostory, sociální zařízení a ve třetím poschodí je půda.

K MŠ patří i zahrada se spoustou květin a dřevin poskytujících dostatečný stín v horkých dnech. Jsou tu lavičky a stolky. Je zde umístěno pískoviště a malé zahradní jezírko. Zahrada má svážný charakter, který umožňuje dětem rozmanité pohybové i další aktivity.

Všechny vnitřní i venkovní prostory splňují bezpečnostní a hygienické normy dle platných předpisů.

Od 1. 9. 1999 je v přízemní budově MŠ Waldorfská se svým ředitelstvím.

Kapacita naší mateřské školy je 50 dětí. Provoz máme od 6,315 do 16,15 hod. a procuje zde 9 zaměstnanců s celkovým úvazkem 8,30 hod.

Od 1. 1. 2002 je škola v právní subjektivitě.

Cílem naší školy je vnímat celou osobnost dítěte, jeho duševní pohodu , psychickou zdatnost, odolnost , ale i jeho sebepojetí a sebenahlížení. Ve vhodném tvořivém a obsahově bohatém prostředí stimulovat zájem, formou smyslového vnímání, o poznávání a učení.

Snažíme se, aby v naší mateřské škole bylo dítě šťastné a spokojené.